ALMANYA'DA TÜRK OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ RÜZGARI ESTİ

22.10.2018

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), 16-18 Ekim 2018 tarihlerinde Almanya'nın Wolfsburg kentinde düzenlenen ve Avrupa'nın en önemli otomobil markalarından Volkswagen tarafından desteklenen IZB Wolfsburg 2018 Uluslararası Otomotiv Tedarikçileri Fuarı'na Türkiye'den milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. Türk firmaların çeşitli işbirliği ve ihracat bağlantıları sağladığı fuarda, Volkswagen başta olmak üzere Avrupa'nın önde gelen otomobil markalarının üst düzey yetkilileriyle işbirliği olanakları değerlendirildi.

OİB, Volkswagen tarafından desteklenen IZB Wolfsburg 2018 Fuarı'na 10 firma ile milli katılım organizasyonu düzenledi. Türk firmaların akışkan transfer sistemlerinden, elektrik aksamlarına kadar birçok ürün sergilediği Fuar'a, Türkiye'den Al-Kor Makina, Canel Otomotiv, Erbab Otomat, Erenli Sac Profil, Guvenal Kalip, Haksan Hortum, Orhan Otomotiv, Rözmaş Çelik, Şişecam Otomotiv ve Telsama firmaları katıldı.

Türk firmaların ihracat ve işbirliği noktasında önemli bağlantılar sağladığı Fuar organizasyonuna katılan OİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Yeşilova, firmalara sertifikalarını takdim etti. Türkiye Hannover Başkonsolosu Banu Manaman ve Hannover Ticaret Ataşesi Nilüfer Sandallı da OİB'in standını ziyaret ederek fuarla ilgili başarılar diledi.

Önemli bağlantılara imza attık

34 ülkeden toplam 830 tedarikçi firmanın stant açtığı IZB 2018 Fuarı'na Türkiye en fazla katılım sağlayan ülkeler arasında yer aldı. Fuarda, Türk firmalarının sergilediği ürünler ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Türk otomotiv endüstrisi açısından oldukça verimli geçen organizasyonda Türk firmaları, B2B görüşmeleriyle ihracat ve işbirliği noktasında önemli bağlantılara imza attı.

Öte yandan IZB 2018'e katılan Türk firmaları, Fuarda fren sistemleri, elektrik aksamları, akışkan transfer sistemleri, havalandırma sistemleri, bağlantı elemanları ve direksiyon aksamları gibi son teknolojiyle geliştirilen çok sayıda ürünü katılımcıların beğenisine sundu.

                                        

İlgili Fotoğraflar