Türk Otomotiv Tedarikçileri Almanya'da Büyük İlgi Gördü

OİB, Volkswagen'in desteklediği IZB Wolfsburg Fuarı'na konuk oldu. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Volkswagen tarafından desteklenen IZB Wolfsburg 9. Uluslararası Otomotiv Tedarikçileri Fuarı'na Türkiye'den milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi.

OİB ile fuara katılarak büyük ilgi gören Türk otomotiv firmaları, işbirliği ve ihracat için önemli bağlantılar gerçekleştirdi. Türk firmaları fuarda fren sistemlerinden elektrik aksamları ve akışkan transfer sistemlerine kadar çok sayıda ürün sergiledi.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Volkswagen tarafından desteklenen IZB Wolfsburg 9. Uluslararası Otomotiv Tedarikçileri Fuarı'na milli katılım gerçekleştirdi. Türkiye otomotiv endüstrisi, fuarda milli katılım ile 10, bireysel katılım ile dokuz olmak üzere toplam 19 firma ile temsil edildi. OİB ile fuara katılarak büyük ilgi gören Türk otomotiv firmaları, işbirliği ve ihracat için önemli bağlantılar gerçekleştirdi.

Organizasyon kapsamında OİB üyeleri, başta Volkswagen üst düzey yetkilileri olmak üzere birçok ana sanayi temsilcisiyle görüşme ve işbirliği fırsatlarını değerlendirme şansı buldu. Fuara katılan OİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Yeşilova ve OİB Denetim Kurulu Üyesi Hasan Kumru ile birlikte, Türkiye Hannover Başkonsolosu Mehmet Günay ve Hannover Ticaret Müşaviri Ruhi Deniz standları ziyaret ederek firmalardan görüş aldı.

Türk otomotiv yan sanayi firmaları büyük ilgi gördü

Yaklaşık 30 ülkenin katıldığı ihtisas fuarına, dünyanın 800'ü aşkın önde gelen tedarikçi firması stand açtı. Türkiye fuarda, Almanya, İtalya, İspanya ve Portekiz ile birlikte en fazla katılım sağlayan ülkeler arasında yer aldı. OİB'in organizasyonuyla fuara katılan Türk otomotiv firmaları büyük ilgi gördü. Firmalar, ikili görüşmeler açısından oldukça verimli geçen fuarda işbirliği ve ihracat için önemli bağlantılar gerçekleştirdi. Türk firmaları fuarda fren sistemleri, elektrik aksamları, akışkan transfer sistemleri, havalandırma sistemleri, bağlantı elemanları ve direksiyon aksamları gibi çok sayıda ürün sergiledi.