OİB, RUS HEYETİ AĞIRLADI

 

 

BURSA – Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Rusya Federasyonu Ryazan Bölgesi Valisi Nikolay Lyubimov ve beraberindeki heyeti ağırladı. Karşılıklı işbirliği olanaklarının değerlendirildiği ziyarette, Türk ve Rus otomotiv yan sanayi firmaları da ikili iş görüşmeleri yaptı.

 

UİB Hizmet Binasında gerçekleşen etkinlikte Rus Heyeti, OİB Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Öztürk ve Müfit Karademirler karşıladı. Görüşmede, Türkiye ve Bursa ekonomisinin yanı sıra, UİB ve OİB ihracatından bahseden Yüksel Öztürk, Bursa'nın otomotiv sektöründe kilit rol oynayan bir şehir konumunda olduğunu söyledi. Bursa'nın ihracat noktasında Türkiye'nin ikinci şehri olduğunu da dile getiren Öztürk, Türkiye ihracatının şehirlere göre dağılımı hakkında da bilgiler verdi. Çatısı altında 5 farklı sektörde birliklerin yer aldığı UİB'in yapısından da bahseden Yüksel Öztürk, UİB'nin Türkiye'de genel sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olduğunu ve 2017 yılı itibariyle toplamda 7 bin 500 üyeye hizmet verdiğini belirtti.

 

Türkiye ve Rusya arasındaki ticaret hacminin beklenilenin aşağısında olduğunu da ifade eden Öztürk, hem otomotiv, hem de diğer sektörlerde iki ülkenin daha fazla işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

 

Toplantının ardından Yüksel Öztürk ve Müfit Karademirler tarafından Ryazan Bölgesi Valisi Nikolay Lyubimov'a günün anısına plaket takdim edildi.

 

İlgili Fotoğraflar