OİB, MOTOBİKE İSTANBUL ALIM HEYETİ DÜZENLEDİ

 

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, bu yıl 20-23 Şubat tarihleri arasında 12.si düzenlenen Uluslararası Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı ile eş zamanlı olarak Motobike İstanbul Alım Heyeti etkinliği gerçekleştirdi. OİB'in Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde düzenlediği Motobike Istanbul Alım Heyeti, İstanbul Fuar Merkezi'nde 20-23 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenen fuarla eş zamanlı olarak 19-22 Şubat tarihleri arasında yapıldı.

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED), Motosiklet Sanayicileri Derneği (MOTODER) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Desteklemek İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) desteklediği, bölgesindeki lider fuar olan Motobike İstanbul, ulusal ve uluslararası motosiklet ve bisiklet meraklılarının buluşma noktası olarak öne çıkıyor. Sektörün önemli markaları ve ürünlerini kullanıcısıyla buluşturan fuar, 100 bine yakın ziyaretçinin sektördeki yenilikleri yakından takip etmelerine de olanak tanıdı. Fuarda motosiklet ve bisiklet türleri, parça ve sistemleri, aksesuarlar, onarım ve bakım, elektrik donanım ve sistemleri, hizmet grupları gibi çok sayıda ürün ve hizmet sergilendi.

OİB de fuarla eş zamanlı düzenlediği Motobike İstanbul Alım Heyeti programıyla Türkiye ve Türkiye üzerinden Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya ülkelerine daha kolay erişerek

Bisiklet ve motosiklet pazarı Türkiye'de büyüyor

Türkiye'nin iki tekerlekli taşıtlar ihracatı 2019 yılında yüzde 37 artışla 64 milyon dolar olarak gerçekleşti. İki tekerlekli taşıtlar ihracatında öne çıkan ülkeler ise sırasıyla Finlandiya, Almanya, Hollanda, İspanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Yunanistan ve İsveç oldu. Türkiye'den ayrıca 12 milyon dolarlık motosiklet-bisiklet aksam ve parçaları ihracatı da yapılıyor.

 

 

İlgili Fotoğraflar