OİB ARACILIĞIYLA 164 TÜRK FİRMASI, MATCH4INDUSTRY ETKİNLİĞİNE KATILDI

 

Türk otomotivciler, altı ülkenin alım heyetiyle ikili görüştü

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği aracılığıyla 164 Türk otomotiv firması, bu yıl 8.'si düzenlenen Match4Industry-İkili İş Görüşmeleri etkinliğine katıldı.

İngiltere, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çekya, Küba ve Yunanistan'dan gelen firmalarla ikili görüşmeler yapan Türk otomotiv firmaları, böylece yeni pazarlara açılmak, yeni iş fırsatları ve bağlantıları ile ihracatı artırmak için önemli bir fırsat yakaladı.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, sektör ihracatının artırılması ve yeni iş ve yatırım imkanlarının oluşturulması amacıyla Match4Industry-İkili İş Görüşmeleri etkinliğine katıldı. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda OİB organizasyonu ile etkinliğe 164 otomotiv firması katılımda bulundu. Türk otomotiv firmaları, 5-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte İngiltere, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çekya, Küba ve Yunanistan'dan gelen firmalarla ikili görüşme gerçekleştirme ayrıcalığı yakaladı. Match4Industry'de Türk girişimcilerle yabancı girişimcileri buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara ABİGEM iş birliğinde 5-8 Kasım tarihlerinde 8.'si gerçekleşen Match4Industry-İkili İş Görüşmeleri Etkinliği, Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK) ile eşzamanlı olarak düzenlendi. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleşen Match4Industry, otomotiv firmaları için yeni pazarlara açılmaları, mevcut pazarlardaki paylarını artırmaları, yeni iş fırsatları ve bağlantıları ile ağlarını genişletmeleri açısından önemli bir eşleştirme platformu olarak öne çıkıyor. 2012 yılından itibaren etkinliğe, binden fazla yerli ve yabancı firma katılırken, 5 binin üzerinde iş görüşmesi yapıldı.

 

İlgili Fotoğraflar