TOYOTA'DAN OİB MTAL'E HİBRİT ARAÇ DESTEĞİ

01.10.2021

ENDÜSTRİ, GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR

BURSA – UIudağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından otomotiv endüstrisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla kurulan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne (OİB MTAL), firmalar da destek vermeye devam ediyor.

Otomotiv endüstrisi dünya genelinde büyük bir dönüşüm yaşarken, endüstrinin önemli oyuncuları ve endüstriye kalifiye eleman yetiştiren eğitim kurumları da iş birliği içerisinde bu dönüşüme ayak uydurmaya çalışıyor. Bu kapsamda Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, OİB MTAL öğrencilerinin eğitimine destek olma amacıyla okula, Toyota C-HR hibrit araç bağışında bulundu.

Toyota C-HR hibrit araç bağış törenine; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Sezer, OİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Maliyet ve Muhasebe Grubu Genel Müdürü Cengiz Belgin OİB MTAL Müdür Baş Yardımcısı Abdullah Yaşar ve OİB MTAL Teknik Müdür Yardımcısı Mehmet Öztürk'ün yanı sıra öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Hibe edilen aracın anahtar teslimi yapıldı

OİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu, otomotiv endüstrisine nitelikli eleman yetiştiren OİB MTAL'e endüstrinin büyük oyuncularının yaptığı desteklerden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederken, bu teknolojik dönüşüme; özel sektör, kamu, STK'lar ve eğitim kurumları olarak uyum sağlamak için iş birliği içerisinde çalışmak gerektiğini belirtti. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Maliyet ve Muhasebe Grubu Genel Müdürü Cengiz Belgin de eğitime desteği kurumsal bir değer olarak kabul eden anlayışlarıyla, öğrencileri teknik ve mesleki anlamda topluma kazandırmayı önemsediklerine değindi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Sezer de, OİB'e ve destek olan herkese çok teşekkür ederken, öğrencilerin heyecanıyla ve öğrenme azimleriyle geleceğe emin adımlarla yürüdükleri vurguladı. OİB MTAL Teknik Müdür Yardımcısı Mehmet Öztürk de, öğrencilerin eğitimlerinde son teknolojik araçlarla pratik yapmasının onlara büyük katkısı olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Maliyet ve Muhasebe Grubu Genel Müdürü Cengiz Belgin tarafından, Toyota C-HR hibrit aracın anahtar teslimi yapıldı. Heyet daha sonra okulda bir takım incelemelerde bulundu.

İlgili Fotoğraflar