OTOFEST 2018 SEKTÖRLE ÖĞRENCİLERİ BULUŞTURDU

 

BURSA - Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (OİB MTAL) tarafından bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen OTOFEST 2018, otomotiv sektörünün önde gelen firmalarıyla öğrencileri aynı platformda buluşturdu.

OİB MTAL'de gerçekleştirilen etkinliğe; Nilüfer Kaymakamı Avni Oral, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi ve çok sayıda otomotiv firması temsilcisi katıldı.

OİB MTAL'in otomotiv sektörünün iyi yetişmiş teknik personel ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulduğunu hatırlatan Okul Müdürü Yunus Bulut, “Özellikle bu dönemde mesleki eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla, Kariyer Günleri ve Otofest etkinliğimizi geleneksel hale getirdik. Öğrencilerimizin meslek ve sektörlerle ilgili detaylı bilgiler almalarını sağlamak en önemli amacımızdır. Kendilerinin mezun olduğu alanda kalmaları için sektör temsilcileriyle sıkı ilişkiler kurmalarını sağlıyor, aynı zamanda da okulumuzun da tanıtımını yapıyoruz” dedi.

İki yıl önce başlayan etkinliğin her yıl gelişerek devam ettiğini de dile getiren Yunus Bulut, organizasyona katılan tüm firmalara teşekkür etti.

Türkiye'deki neredeyse tüm sektörlerin nitelikli personel sıkıntısı olduğunu dile getiren Nilüfer Kaymakamı Avni Oral ise, mesleki ve teknik eğitimin yeterli seviyeye gelmesi için tüm kurumların yoğun çaba sarf ettiğini söyledi. OİB MTAL'in bu çabaların bir ürünü olduğunu da kaydeden Oral, OİB MTAL gibi okulların sayısının artması gerektiğinin altını çizdi.

Gençlerin nitelik, yenilikçilik, yaratıcılık ve girişimcilik konularında yeterli donanıma sahip olmaları durumunda avantajlı konuma yükseleceğini ifade eden Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi de, “Bizler bu bahsettiğim dört ögeyi öğrencilerimiz için bir davranış biçimi haline getirebilirsek, buradan mezun olan gençlerimiz yarın ülkemizin ve sanayimizin gelişimine direkt olarak katkı sağlayabileceklerdir” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Nilüfer Kaymakamı Avni Oral , organizasyona katılan firmaların stantlarını gezerek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 

 

İlgili Fotoğraflar