UİB, DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

DIŞ TİCARET KURSU 11 YILDA BİNE YAKIN MEZUN VERDİ…

 

BURSA - UİB Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursları, mezun vermeye devam ediyor.

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreterliği tarafından, 11 yıldır düzenlenen Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursları'ndan, bugüne kadar 982 kursiyer mezun oldu.

15'nci dönem kursunun sertifika töreninde konuşan UİB Genel Sekreter Yardımcısı Tansu Sinağ, bu yıl 28 katılımcının, kursu başarıyla tamamladığını dile getirdi.

Kursiyerlerin dış ticaret mevzuatı, gümrük mevzuatı, ödeme ve teslim şekilleri, ihracatta kullanılan belgeler, yeni Pazar yaratma, dijital pazarlama, serbest ticaret anlaşmaları gibi konularda 1,5 aylık bir dönem içerisinde 57 saatlik bir eğitime tabi tutulduklarını belirten Sinağ, kursa olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Kurslara başvurularda fakülte ya da meslek yüksekokulu mezun olma ile işsiz ya da birliğe bağlı herhangi bir firmada ihracat bölümünde çalışma şartı arandığını hatırlatan Sinağ, kursu başarıyla bitiren katılımcılara iş hayatında başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

 

İlgili Fotoğraflar