AUTO EXPO TÜRKİYE 2021'DE 1.145 İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

04.05.2021

OİB BAŞKANI ÇELİK: “AUTO EXPO DİJİTAL FUARLA  İHRACATI ARTIRACAĞIZ”

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenen Türkiye'nin otomotiv sektöründeki ilk ve tek üç boyutlu dijital fuarı olan Auto Expo Türkiye'nin ikincisi başarıyla sonuçlandı.  Auto Expo Türkiye-Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı'nda çok sayıda ülkeden yüzlerce ziyaretçi ağırlandı ve ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

OİB'in Ticaret Bakanlığı'nın desteği, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin koordinasyonu ve Automechanika İstanbul'un iş birliğiyle 26-29 Nisan tarihleri arasında düzenlediği fuarda, toplam bin 145 ikili iş görüşmesi yapıldı. Türkiye'nin önde gelen 58 otomotiv ana ve tedarik sanayi firmasının ürünlerini sergilediği etkinlikte 244'ü yabancı olmak üzere 382 ziyaretçi katıldı.

OİB'in pandemi döneminde katma değerli ihracatın artırılması amacıyla düzenlediği, açılışı OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik'in ev sahipliğinde TİM Başkanı İsmail Gülle'nin katılımıyla yapılan Auto Expo Türkiye 2021'de, Türk otomotiv ana ve tedarik sanayi firmaları üç boyutlu stantlarında tanıtım videolarından broşür-kataloglarına ve iki boyutludan üç boyutlu ürün fotoğraflarına kadar çok kapsamlı tanıtım faaliyetleri yürüttü. Auto Expo Türkiye 2021'de firmalar, fuar ziyaretçileri ile görüntülü görüşme ve mesaj platformları üzerinden de iletişim kurup işlerini geliştirmeye çalıştılar.

“Auto Expo Dijital Otomotiv Fuarları'nın üçüncüsünü haziranda”

Auto Expo Türkiye-Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı'nı değerlendiren OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Alternatif pazarların otomotiv endüstrisindeki öneminin her geçen gün artıyor. Bizler de alternatif pazarlara yönelme adına sanal ticaret heyetleri ve online fuarlar düzenliyoruz. Bu kapsamda ikincisini düzenlediğimiz Türkiye'nin otomotiv sektöründeki ilk üç boyutlu dijital otomotiv fuarı olan Auto Expo Türkiye 2021 programını başarıyla tamamlamış olmaktan mutluyuz. 556'sı yabancı olmak üzere toplamda 995 kaydın yapıldığı programımıza, 244 yabancı, 138 yerli olmak üzere toplamda 382 ziyaretçi katıldı. 1145 ikili iş görüşmesinin yapıldığı bu online faaliyetimizin Türk otomotiv endüstrisi ürünleri ihracatının mevcut ve alternatif pazarlara daha da artmasına önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu. Başkan Çelik, Auto Expo Dijital Otomotiv Fuarları'nın üçüncüsünü haziran ayında Avrupa kıtasına yönelik gerçekleştirmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

 

İlgili Fotoğraflar